Ksiądz-didżej zyskuje popularność w internecie!

Portugalski ksiądz Guilherme Peixoto dzięki swoim muzycznym poczynaniom wyznacza nowe granice popularności wśród internetowej publiczności. Pastor zyskuje sławę głównie dzięki swojej roli w prowadzeniu muzycznej rozrywki, podczas której jest DJ-em. Posługuje w diecezji Viana do Castelo i to on zdobywa tę popularność. W trakcie występu obsypuje kompozycje muzyczne słowami świętych i błogosławionych.

Pod koniec stycznia ks. Guilherme podjął decyzję o umieszczeniu swoich nagrań w sieci TikTok, gdzie szybko zdobył znaczną ilość uwagi i podziwu. Zaledwie dwa dni po utworzeniu jego profil na tym portalu społecznościowym przyciągnął uwagę trzech milionów osób korzystających z Internetu.

Ksiądz Guilherme Peixoto – www.youtube.com/padre guilherme

Siedem słów. Modlitwa papieża Franciszka do Najświętszego Serca Pana Jezusa Ojciec Guilherme był również współgospodarzem koncertu muzyki elektronicznej w styczniu. Koncert został zorganizowany w ramach pielgrzymki po jego diecezji symboli Światowych Dni Młodzieży, wśród których znalazł się krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Po modlitewnym czuwaniu młodzieży nastąpiło wydarzenie muzyczne, które miało miejsce następnego dnia. Portugalski duszpasterz, zapytany o to osobliwe wydarzenie, wyjaśnił, że muzyka elektroniczna była nie tylko elementem zabawy podczas wydarzenia, ale służyła także jako podkład muzyczny do fragmentów ważnych przemówień znanych osób, takich jak św. Jan Paweł II inaugurujący swój pontyfikat w 1978 r. czy Matka Teresa z Kalkuty mówiąca o aborcji. Pastor skomentował również fakt, że wydarzenie odbyło się w Portugalii, która jest krajem znanym z silnej wiary katolickiej.

 

źródło: KAI / pzk