reakcja-tlumu-na-slowa-tuska-z-protestu-w-obronie-tvn,-mowi-sama-za-siebie!-[wideo]

Dziś w całej Polsce odbyły się protesty w obronie wolnych mediów. Jeden z nich miał miejsce w stolicy naszego kraju, Warszawie, na którym pojawił się m.in. przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Przypomnijmy, że wciąż ważą się losy TVN24, który nie otrzymał koncesji na nadawanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Obecna kończy się już w przyszłym miesiącu, 26 września. 

Były premier na samym początku postanowił podziękować wszystkim osobom, które pojawiły się pod Sejmem. Chwilę później odczytał oświadczenie jego partii, Platformy Obywatelskiej ws. ustawy „lex TVN”.  Stwierdzamy, że każdy zamach na niezależność i pluralizm mediów jest zamachem na podstawy polskiej demokracji. Ta władza chce zamknąć niezależne media, bo zdają sobie sprawę z tego, że ich największym przeciwnikiem jest prawda – mogliśmy usłyszeć. Tuz po tym powiedział coś, za co otrzymał grom braw. Myślę, że mogę to powiedzieć w imieniu Was wszystkich. Nie wygracie, bo my nie będziemy milczeć,  będziemy głośno krzyczeć. Nie będziemy słuchać Waszych kłamstw! – mówił Tusk.

Reakcja na przemówienie @donaldtusk na demonstracji w obronie #WolneMedia w Warszawie pic.twitter.com/atAaUYf4A5

— Marcin Bosacki (@MarcinBosacki) August 10, 2021

Please enable JavaScript for this form to work.

Źródło: natemat.pl
Foto: Flickr.com Piotr Drabik

Artykuł Reakcja tłumu na słowa Tuska z protestu w obronie TVN, mówi sama za siebie! [WIDEO] pochodzi z serwisu COWKRAJU.PL.

 » Read More

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.