Znęcał sie nad żoną – sędzia wydał wyrok!

Facet, który został oskarżony o fizyczne znęcanie się nad swoją małżonką, został objęty amnestią przez sąd w Amadorze, który znajduje się w zachodniej części Portugalii. Sędzia prowadzący sprawę nakazał sprawcy przestępstwa wypłacenie ofierze restytucji w postaci zaproszenia na posiłek do restauracji.

Ten niezwykły wyrok był na pierwszym planie w relacjach portugalskich mediów. Dodatkowo stwierdzono, że facet, który fizycznie zaatakował swoją żonę, powinien towarzyszyć jej po kolacji w „jakimś wydarzeniu kulturalnym”. Według tego, co powiedział sąd, może to być „teatr, koncert lub inne wydarzenie kulturalne”. Wspomniała, że mężczyzna ma okres pięciu miesięcy na wprowadzenie w życie decyzji sądu.

Sprawca, który ma na koncie wyroki za wcześniejsze przestępstwa, został uznany przez sąd za winnego naruszenia nietykalności cielesnej swojej partnerki. W wyniku tego skazania agresorowi grozi potencjalna kara 3 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. W toku śledztwa, które trwało ponad pół roku, biegli z zakresu medycyny sądowej ustalili, że zaatakowana przez partnera kobieta doznała zasinień w wyniku bicia, duszenia i kopania. Ponadto, kobieta miała siniaki w wyniku posiadania siniaków w wyniku posiadania siniaków.

[fwduvp preset_id=”vid_min” playlist_id=”pl” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

źródło: PAP / mł